۱۴۰۰ سه شنبه ۲۷ مهر
English
صفحه اصلی
1400/06/06 سخنرانی فرماندار در نماز جمعه شهرستان سرایان
سخنرانی فرماندار در نماز جمعه شهرستان سرایان
✅ به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سرایان، رسولی مقدم فرماندار سرایان با همراهی معاونین فرمانداری و مدیران دستگاهای اداری و اجرایی شهرستان با حضور در جمع پرشور نمازگزاران، در بین الصلاتین نمازعبادی ,سیاسی جمعه این هفته شهر سرایان به منظور بیان دستاوردهای دولت در یکسال گذشته به ایراد سخنرانی پرداخت .
🔷 وی ضمن گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت به اهم اقدامات و دستاوردهای دولت در طول یکسال گذشته پرداخت.
فرماندار سرایان گفت: در بخش تامین آب شرب مردم شهرستان سرایان، از سال 99 تا امروز 6 کیلومتر توسعه شبکه و 5 کیلومتر اصلاح شکبه فرسوده آبرسانی انجام شده است.
🔸وی افزود: بالغ بر 1400 سرویس آبرسانی سیار به مناطق روستایی شهرستان نیز صورت گرفته است.
🔷 رسولی مقدم با اشاره به بخشی از فعالیتهای حوزه امور عشایری ، خرید و توزیع 198 پنل خورشیدی در بین عشایر ،خرید و توزیع 13 تلمبه بادی و 2000 سرویس آبرسانی به مناطق عشایری را از جمله این اقدامات عنوان نمود.
🔷 فرماندار سرایان در ادامه گفت: در طول این یکسال 32 کیلومتر از راههای روستایی آسفالت،زیرسازی و بازگشایی شده است.
🔷 وی ساخت 690 واحد مسکن روستایی را نیز از مهمترین اقدامات دولت در سال 99 تاکنون عنوان کرد و خاطرنشان کرد : 34 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه و 21 میلیارد تومان بصورت کمک بلاعوض برای ساخت این واحدها پرداخت شده است.
🔷 وی افزود: در حوزه ورزش و جوانان نیز 14 هزار مترمربع چمن صنوعی و 4800 مترمربع فضای ورزشی در سطح شهرستان ایجاد شده است.
🔷 رسولی مقدم با اشاره به شرایط سخت ایجاد شده برای دامداران ناشی از خشکسالی و کاهش نزولات آسمانی ،توزیع و تامین 11 هزار تن خوراک دام شامل کنسرانتره،جو،ذرت،کاه و یونجه را از فعالیتهای حوزه جهاد کشاورزی عنوان کرد.
🔷 فرماندار سرایان توزیع 500 تن کالای اساسی شامل قند،شکر،مرغ،گوشت،برنج و روغن و صدور 21 مجوز در حوزه صنایع و معادن و استفاده از ظرفیت عظیم بنتونیت شهرستان و معرفی شهرستان سرایان بعنوان پایتخت بنتونیت ایران را از جمله اقدامات دیگر برشمرد.
🔷 وی همچنین تلاش حوزه درمان و بهداشت و زرد شدن وضعیت کرونای شهرستان سرایان در 70 درصد ایام سال و همچنین تلاش در جهت ارتقای بیمارستان و کمیسیون ماده 23 را از اقدامات حوزه بهداشت و درمان عنوان نمود.
🔷 وی در ادامه به اقدامات صورت گرفته در حوزه برق شامل توسعه 8 کیلومتر شبکه برق، 4.5 کیلومتر توسعه شبکه خانگی و 3.5 کیلومتر توسعه شبکه صنعتی اشاره کرد.
🔷 فرماندار سرایان خاطرنشان کرد: در حوزه شبکه انتقال گاز، 15 کیلومتر شبکه گاز خانگی به نقاط شهری و روستایی و 70 کیلومتر شبکه گاز صنعتی احداث شده است.
🔸رسولی مقدم برخورداری صددردصدی شهرستان سرایان از نعمت گاز و اعداد صنعتی در حوزه آب و برق و گاز را نشان از صنعتی شدن شهرستان دانست.
🔷 وی به ایجاد 600 نفر اشتغال جدید در سطح شهرستان اشاره کرد و پرداخت 70 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال معیشتی را از فعالیتهای حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی در طول یک سال از 99 تا 1400 عنوان نمود.
🔷 وی همچنین گفت : در حوزه منابع طبیعی 14200 متر مکعب سازه های آبخیزداری ایجاد شده است .
🔸فرماندار سرایان تصریح کرد : برای ساخت سازه های آبخیزداری و آبخوان داری 15 میلیارد ریال هزینه شده است.
🔷 فرماندار سرایان به افزایش ظرفیت اقامت در شهرستان هم اشاره ای کرد و گفت: صدور 7 مجوز احداث طرح های گردشگری شامل مجتمع، اردوگاه و اقامتگاه، احداث 3 واحد اقامتی و ایجاد 90 واحد تخت به ظرفیتهای اقامتی از اقدامات ارزشمند حوزه میراث فرهنگی و گردشگری بوده است.
🔷 وی گفت : در حوزه دهیاری ها هم 25 هزار متر مربع آسفالت معابر روستایی و 10 هزار متر مربع سنگ فرش معابر روستایی انجام شده است.
🔷 رسولی مقدم به اهم اقدامات شهرداریها در طول یکسال گذشته هم اشاره کرد و گفت : هزینه کرد 118 میلیارد ریال در حوزه عمران شهری، کمک و تامین اعتبار 79 میلیارد ریال توسط فرمانداری و استانداری و پرداخت 1600 میلیون تومان تسهیلات از جمله این اقدامات بوده است.
تعداد بازدید: 185
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal