۱۳۹۹ پنج شنبه ۹ بهمن
English
صفحه اصلی
1399/08/06 ستاد مدیریت کرونا شهرستان سرایان برگزار شد.
ستاد مدیریت کرونا شهرستان سرایان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سرایان رسولی مقدم فرماندار سرایان با اشاره به موج جدید ویروس کرونا و افزایش شیوع این بیماری همزمان با دگرگونی آب و هوا و ازسرگیری برخی فعالیت‌هایی که مزید بر علت شده است گفت :حفظ جان انسان ها بر همگان یک تکلیف است و همه مردم با درک صحیح از شرایط باید نسبت به رعایت تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی اهتمام لازم را داشته باشند.

وی با اظهار تاسف از فوت چهار شهروند ناشی از کرونا در بازه زمانی یک ماهه اخیر افزایش آمار مبتلایان به این بیماری در مقطع زمانی کوتاه را زبان گویای ویروس کووید 19 عنوان کرده و نسبت به افزایش خطر شیوع این ویروس منحوس در شهرستان هشدار داد و گفت :در هر وضعیتی که قرار بگیریم همه افراد و دستگاه‌های اداری ملزم به رعایت دستورالعمل های بهداشتی مرتبط با آن وضعیت هستند .

فرماندار سرایان اطلاع رسانی هرگونه مراسمات تدفین و تشییع در فضای مجازی را ممنوع اعلام کرد و از شهرداری ها و دهیاری ها خواست تا مراسمات تدفین در آرامستان ها را با حضور حداقلی جمعیت مدیریت کنند .

وی استفاده از فضای مجازی در برگزاری مراسمات گرامیداشت و تعزیه عزیزان از دست رفته را مورد تاکید قرار داد و با دعوت از فعالین فضای مجازی گفت: این ظرفیت باید در شهرستان سرایان تقویت شود .

رسولی مقدم با بیان نقش فوق العاده موثر و کارآمد مردم در مدیریت بیماری کرونا گفت :برگزاری تجمعات و جشن های خانوادگی در واقع دعوت مردم به کروناست و انتظار این است که شهروندان حتماً در مراسم عزا و شادی خود کرونا را لحاظ کنند و گرنه این ویروس منحوس یقه یکایک مردم را خواهد گرفت.

وی با اشاره به نگرانی های ایجاد شده در رابطه با فصل برداشت گل زعفران و تشدید شیوع ویروس کرونا گفت: حوزه تخصصی بهداشت و درمان نسبت به تبیین و توضیح دستورالعمل های مورد نظر اقدام کند و چنانچه در حمل و نقل و ترددها ممنوعیت انجام شود در این حوزه نیز اعمال خواهد شد .

فرماندار سرایان ضمن قدردانی از اصناف و بازاریانی که پایبند به مقررات و دستورالعمل های بهداشتی هستند گفت: اصناف باید نقش خود را در حوزه مقابله و مواجهه با ویروس کرونا به خوبی بشناسند هرچند ممکن است دچار خسارت شوند اما این خسارت ها بدون شک از ضرر عظیم کرونا که به قیمت جان انسان ها تمام می شود جلوگیری خواهد کرد .

فرماندار سرایان با اشاره به اعطای تسهیلات به بنگاه های آسیب دیده از کرونا و ثبت 256 پرونده گفت: تاکنون یک میلیارد و 360 میلیون تومان به 189 پرونده ثبت شده در سامانه تسهیلات حوزه کرونا پرداخت شده است و کار سایر پرونده ها در دست اقدام است .

رسولی مقدم در پایان از تلاش هشت ماهه پرسنل دلسوز حوزه سلامت که جان خود را در مواجهه با کرونا به دست گرفتند تشکر و قدردانی کرد.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 168
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal