۱۳۹۹ سه شنبه ۱۲ اسفند
English
صفحه اصلی
1399/08/29 جلسه بررسی وضعیت سلامت و زیرساخت های مربوطه با حضور دکتر قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در شهرستان سرایان
جلسه بررسی وضعیت سلامت و زیرساخت های مربوطه با حضور دکتر قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در شهرستان سرایان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سرایان، با حضور رسولی مقدم فرماندار سرایان، دکتر قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ،حضرت حجت الاسلام والمسلمین نصیرایی نماینده مردم شهرستانهای سرایان،طبس ،فردوس و بشرویه در مجلس شورای اسلامی و دکتر دهقانی فیروزآبادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند وضعیت سلامت شهرستان سرایان و زیرساخت های مربوطه بررسی شد.

فرماندار سرایان با اشاره به اهتمام دولت و نظام در عمران و آبادانی منطقه به اتفاقات خوب حوزه گازرسانی ، آبرسانی و مسکن محرومین در نقاط شهری و روستایی شهرستان سرایان اشاره کرد و گفت : با تلاش و پیگیریهایی که انجام میشود برای برخورداری 100 درصدی شهرستان از نعمت گاز و آب شرب سالم فاصله چندانی نداریم.

وی تصریح کرد : بهره برداری از 750 مسکن روستایی در سال گذشته و در دستور کار قرار گرفتن 650 مسکن در سه نقطه شهری در سال جاری ،علاوه بر توسعه مبلمان شهری و روستایی و تامین مسکنی امن شرایطی هرچند موقت برای اشتغال و نیروی کار ایجاد کرده است .

رسولی مقدم زیرساخت های جاده ای و محورهای مواصلاتی نقاط شهری و روستایی شهرستان سرایان را نامناسب دانست و با اشاره به محدودیت های موجود در زمینه تامین قیر از نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خواست تا به این موضوع توجه ویژه تری شود.

وی همچنین با توجه به موقعیت سوق الجیشی شهرستان سرایان و فاصله ی منطقی با مرز گفت: مجوز ورود صنایع دارویی با بستر مواد مخدر به شهرستان موجب تحول و ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان منطقه خواهد شد.

فرماندار سرایان ضمن تشکر از خدمات گسترده محقق شده در حوزه بهداشت و درمان ، تکمیل و ارتقای بیمارستان 32 تخت خوابی امام علی علیه السلام سرایان به 64 تختخوابی را عاملی مهم در افزایش توان حوزه بهداشت و درمان در امر مبارزه با بیماری کرونا عنوان کرد و خاطرنشان کرد:در حال حاضر این بیمارستان با 22 تختخواب فعال و از فضای فیزیکی مناسبی برخوردار نیست و پذیرش و درمان بیماران را تحت تاثیر قرار داده است.

وی با تقدیر از دکتر دهقانی فیروزآبادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در عنایت به شهرستان و تامین نیروی متخصص تصریح کرد:تکمیل چرخه بخشهای ICU و CCU و دیگر بخشهای مورد نیاز در این بیمارستان نقش زیادی در نگه داشت و درمان بیماران در شهرستان ایفا خواهد کرد.

دکتر قاضی زاده هاشمی نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در این نشست از خراسان جنوبی بعنوان یکی از استانهای پر برکت و بی دردسر با مردمان متدین و ولائی و برخوردار از شاخص‌های مطلوب اجتماعی یاد کرد و گفت:شاخصه های موجود در استان این دیار را با آسیبهای کمتر و از امنیت بالائی برخوردار کرده است.

وی با بیان شاخصه های توزیع اعتبارات مبتنی بر سرانه اقتصادی و ضریب پهناوری و جمعیتی پرداخت و اضافه کرد: این موضوع عمده منابع کشور را در مناطق پرجمعیت کشور گسیل داده است

وی از ورود جدی مجلس در تصویب و تدوین آیین نامه هائی که منجر به رسیدگی بیشتر به نقاط محروم و توسعه متوازن مناطق می شود را در دستور کار قرار داده است.

حجت الاسلام مجید نصیرایی نماینده مردم سرایان،طبس ،فردوس و بشرویه در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از دست اندرکاران حوزه بهداشت و درمان در این جلسه بیان کرد:مطالبات و مشکلات اساسی منطقه و توزیع اعتبارات ریشه در تدوین برنامه ها وآیین نامه ها دارد

وی بر توجه و اصلاح شاخصه های توزیع منابع بعنوان خواسته مشترک مردم و مسولین تاکید کرد .

وی به آسیبهایی که در روند کنونی توزیع اعتبارات هست اشاره و ادامه داد: هر منطقه ای که زور و رفت آمد و سروصدای بیشتری داشته باشد بیشتر بهره‌مند می شود.که این شیوه بدور از انصاف است

حجت الاسلام نصیرائی در ادامه بر پیگیری مشکلات شهرستان بر اساس اولویت گذاریهایی انجام شده تاکید کرد..

در این نشست مسولین شوراهای اسلامی شهرهای آیسک ،سه قلعه و سرایان و نیز ائمه جمعه شهرستان به بیان مسائل و مشکلات حوزه های مختلف پرداختند.

در پایان نایب رییس مجلس شورای اسلامی بهمراه فرماندار سرایان ، حجت الاسلام نصیرائی نماینده مجلس شورای اسلامی و سایر مسولین از بیمارستان امام علی علیه السلام سرایان بازدید کردند و از نزدیک در جریان نیازهای این مرکز قرار گرفتند .

 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 255
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal