۱۳۹۹ جمعه ۹ آبان
English
صفحه اصلی
1399/05/14 شورای فرعی هماهنگی مبارزه با مخدر شهرستان سرایان برگزار شد.
شورای فرعی هماهنگی مبارزه با مخدر شهرستان سرایان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سرایان ، شورای فرعی هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان با حضور رسولی مقدم فرماندار و حسنی مقدم دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان برگزار شد.

رسولی مقدم فرماندار سرایان با اشاره به اینکه ویروس کرونا در تمام صحنه های اقتصادی فرهنگی اجتماعی و ... اثر منفی گذاشته است گفت: همانگونه که سایر فعالیت های کشور در کنار مبارزه با ویروس کرونا ادامه دارد رسالت شورای مبارزه با مواد مخدر هم به هیچ عنوان تعطیل شدنی نیست و ضرورت ایجاب میکند فعالیتهای این شورا بدون محدودیت ادامه داشته باشد.

وی وضعیت مناسب فعلی کشور در حوزه مبارزه با مواد مخدر نسبت به سایر کشورهای دنیا را نتیجه تلاش و برنامه ریزی هدفمند شورای مبارزه با مواد مخدر در سطوح مختلف ملی ، استانی و شهرستانی عنوان نمود و با تاکید بر اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر و توجه به اشتغال بهبود یافتگان گفت : برای اینکه شاهد بازگشت بهبودیافتگان به سمت اعتیاد نباشیم باید آنها را به سمت کارگاه ها و کارخانجات و سایر ظرفیتهایی که وجود دارد هدایت کرد .

حسنی مقدم هم روند فزاینده تقاضای بیش از 800 نوع مواد مخدر در سطح دنیا را بسیار نگران کننده عنوان نمود و گفت: کشور و استان ما هم از این موضوع مصون نیست و تبعات این تجارت هر روز در حال افزایش است.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر با اشاره به دغدغه ای که در رابطه با جوانان و نوجوانان در این حوزه وجود دارد و با هشدار به اینکه برخی داروها از جمله داروهای لاغری و برخی محصولاتی که در باشگاه های بدن سازی ، سالن های ورزشی و آرایشگاه های زنانه تبلیغ میشود دارای اینگونه مواد هستند بر کار فرهنگی تاکید کرد و گفت : مسئولین ،نخبه ها ، روحانیت و افراد دغدغه مند برای تبیین موضوع و کار فرهنگی که مقدم بر درمان و مبارزه است کمک کنند.

وی همچنین گفت : چنانچه کارگاه های تولیدی وطرح هایی که سمن یا افراد مشخصی متولی آن هستند اقدام به بکارگیری بهبودیافتگان کنند از لحاظ اعتباری به اندازه مورد نیازشان کمک خواهیم کرد.

 
 
تعداد بازدید: 292
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal